CplusE #213 – Portal Cpluse.pl

Niedzielne CplusE już obejrzane? Nie ma co robić? To może pojedziemy z tematem jeszcze raz? Zapraszam was na drugi, wyjątkowy odcinek, w którym chciałbym ogłosić, coś naprawdę ciekawego. Coś, co wielu widzów kanału może zaskoczyć, ale niektórzy od dawna na to czekali. Rozsiądźcie się wygodnie, zapnijcie pasy i dajcie się zabrać w kolejną podróż z CplusE. Tym razem nie jedziemy daleko.

CplusE jest w sieci już od niemal czterech lat i udało nam się poruszyć setki ciekawych tematów, które zyskały sporą oglądalność i wasze zainteresowanie.

Mamy czas pracy. Cykl o naczepach. Testy nowych technologii i pojazdów. Porady, konkurs i najnowszą, bardzo popularną serię historyczną.

Sporo tego było, ale wiecie co? Wcale nie mamy dość, bo transport to temat rzeka i możemy mówić o nim w nieskończoność.

Prawdę mówiąc, wciąż nam mało, dlatego postanowiliśmy zmienić CplusE i poszukać nowych możliwości, których nie daje kanał na YouTube. Dlatego… wymyśliliśmy miejsce, gdzie każdy kierowca i entuzjasta branży transportowej znajdą coś dla siebie. Jedziemy z portalem cpluse.pl.

Sklep

Na cpluse.pl będzie działo się naprawdę wiele ciekawych i nowych rzeczy, więc ten dodatkowy odcinek wypełniliśmy ogłoszeniami. Po pierwsze startujemy ze sklepem, o który wielu z was pytało w komentarzach.

Od dawna pisaliście o tym, że chcecie kupić gadżety i koszulki kanału CplusE, no i do tej pory nie było takiej możliwości, ale od teraz już ją macie. Więc, jeśli tylko przyjdzie wam na to ochota, możecie jechać z tematem na co dzień.

Postanowiliśmy jednak pójść o krok dalej i – obok gadżetów – mamy dla was o wiele szerszy asortyment, który może okazać się przydatny w trasie. Jest tu wszystko, od rękawic, przez klucze i inne narzędzia, po urządzenia do tachografów, a nawet CB Radia. I to jest asortyment na start, bo już teraz planujemy rozszerzenie oferty.

Z uwagi na to, że dopiero startujemy, przez najbliższy tydzień mamy duże promocje na przedmioty ze sklepu. Są też hity cenowe, a pierwszym będzie CB Radio renomowanej marki President. Sprawdzajcie oferty na cpluse.pl codziennie, bo przez siedem kolejnych dni inny produkt będzie w dużej przecenie.

Kursy

Sklep, to oczywiście nie wszystko, bo na cpluse.pl znajdziecie również rozbudowane kursy. Tak, kursy. I ktoś może zadać sobie pytanie, po co robić dodatkowo kursy, jeśli przekazujemy wiedzę na YouTube? Już odpowiadam.

Są takie tematy, których nie da się kompetentnie omówić w krótkim filmie, jak te, które publikujemy na kanale. Potrzeba na to więcej czasu, a formuła kursu daje ten czas. Na początek mamy coś dla osób, które chcą zostać kierowcami ciągników siodłowych w transporcie międzynarodowym.

Nie wiesz od czego zacząć ubieganie się o uprawnienia? Zadajesz sobie pytanie czy można zdobyć C+E w wieku 18 lat? Co robić najpierw, kwalifikację wstępną czy kurs na prawo jazdy? Ile to wszystko trwa? Na co egzaminator zwraca uwagę na placu manewrowym? Ile zapłacisz? Mamy odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z tematem.

I tak, kurs jest płatny, ale w jego trakcie podpowiadamy, gdzie można oszczędzić przy pozyskiwaniu uprawnień, więc ten koszt może wam się zwrócić nawet kilkukrotnie.

Poza tym to prawie dwie godziny merytorycznej gadki, która może pomóc przyszłym kierowcom zawodowym. Ten kurs jest oczywiście pierwszym z wielu, które planujemy udostępnić na naszym portalu. Wszystkie będą ściśle związane z branżą transportową, a o każdym kolejnym, na pewno was poinformujemy.

Podcast

Na koniec zostawiliśmy temat, który wielu z was z pewnością zainteresuje i będzie całkowicie darmowy. Otwarcie cpluse.pl wiąże się ze startem Podcastu CplusE, w którym będziemy mówili oczywiście o transporcie.

Filmy takie jak nasze mają to do siebie, że w większości przypadków, trzeba je oglądać, co z punktu widzenia kierowców, którzy dużą część swojej zawodowej aktywności spędzają jadąc, nie jest najwygodniejsze. Dlatego postanowiliśmy stworzyć podcast, w którym będziemy poruszali tematy transportowe, a wy będziecie mogli je odsłuchiwać wtedy, kiedy będziecie chcieli i tak jak wam wygodnie. Nawet w trakcie jazdy.

W naszym programie będziemy rozkładali na części pierwsze różne zagadnienia związane z ogólnie pojętym transportem drogowym. Poruszymy tematy mogące zainteresować zarówno kierowców, jak i spedytorów, planistów czy pracowników działów transportowych.

Nasz podcast jest darmowy, a jego pierwszy odcinek poświęciliśmy w całości systemowi zdalnej preselekcji kierowców, który już niebawem może trafić na wyposażenie polskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Odcinek inauguracyjny jest już do odsłuchu.

Wszystkie najważniejsze linki macie w opisie pod tym filmem. Co istotne, chcemy by Podcastu CplusE można było słuchać we wszystkich najważniejszych serwisach streamingowych, więc szukajcie nas tam, gdzie zwykle słuchacie podcastów. Ale będzie też dostępny na YouTube i na naszym nowym portalu.

Podsumowanie

To wszystko, o czym chciałem wam powiedzieć. Poza tym kanał CplusE na YouTube pozostaje bez zmian. Widzimy się w przyszłym tygodniu. Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o kierunku, który obraliśmy. 

Dzięki za dzisiaj, życzę szerokości z CplusE. Do zobaczenia.

* Dane w materiale opracowane na 2021 rok.

Dodaj komentarz

Koszyk
Przewiń do góry